הנחיות לבניית תוכנית הלימודים תשפ"ד – שנה ב' - מימון- תוכנית דו שנתית

להורדת ההנחיות כקובץ PDF

להלן מספר דגשים שחשוב לקרוא בקפידה בטרם תבצעו רישום לקורסי שנה ב' :

לפני הרישום עיינו בדף התוכנית כשאתם מתייחסים כמובן לסמסטר 3 ו4.

טרם ההרשמה, וודאו שמעמדכם מוסדר ("מן המניין") וששובר המקדמה שולם. לא תוכלו להירשם ללא תשלום!
 

הליך ההרשמה:

היכנסו לאתר האינ-בר בחלון הזמן שהוקצה לכם, אחרי תשלום השובר ומילוי ההצהרה (מי ששכח את שם המשתמש ו/או הסיסמה, יש לפנות אל מרכז שירות וגיוס בטלפון *9392 או בצ'אט מאתר בר אילן או בווטסאפ שמספרו 052-6171988). יש לבחור בלינק "רישום לקורסים", להיכנס לאשכול, לבחור "שיבוץ מרשימה", לחיצה על אייקון העיפרון ביום ובשעה הרלוונטיים וביצוע הרישום.

 

מתווה הלימודים:

הלימודים יתקיימו באופן משולב, כך שחלק מהשיעורים יתקיימו באופן פרונטאלי וחלקם דרך מערכת הזום. בשבוע הראשון אתם לומדים את כל הקורסים בקמפוס. מהשבוע השני ואילך, אתם לומדים את ימי ראשון ושישי מהקמפוס לסירוגין. למען הסר ספק – ההרצאות לא יוקלטו!

 

להלן פירוט הקורסים לרישום:

 

סמסטר א של שנה ב'

   

 

שעות

שם קורס (3)

יום

שעה

למי מיועד?

2

סמינריון מימון

ד

20

כל ההתמחות. בחירת מנחה אחרי מפגש ראשון (סעיף 9)

2

תמחור נכסים

א

18

כל ההתמחות

2

סדנה במימון חברות

א

20

אשכול מימון חברות

יסודות המימון ההתנהגותי

א

20

אשכול ניהול השקעות

3

אופציות, חוזים עתידיים ועסקאות החלף

ו

8

כל ההתמחות

3

מימון חברות מתקדם

ו

11

כל ההתמחות

 

סמסטר ב' של שנה ב'

   

 

שעות

שם קורס (4)

יום

שעה

למי מיועד?

2

סמינריון מימון

ד

20

כל ההתמחות

2

משחק עסקים

ו

10

כל ההתמחות

3

אגרות חוב ונגזרותיהן

א

17

כל ההתמחות

2

טכנולוגיה פיננסית - פינטק

א

20

אשכול ניהול השקעות

שיטות כמותיות במימון

א

20

אשכול מימון חברות

 

 • תוכנית מובנית מחייבת: כל סטודנט נרשם לקורסים על פי מה שמופיע בטבלת הקורסים. כל חריגה מהתוכנית דורשת אישור בכתב של ראש ההתמחות.
 • קורסים חלופיים במקום פטורים: עליכם להקפיד לבצע קורס חלופי במקום כל קורס ממנו קבלתם פטור. שימו לב: אשכול ההמרה לפטורים מופיע לכולם. כל סטודנט צריך לקחת קורסים מאשכול זה על פי מספר הפטורים שיש לו (סטודנט שאין לו פטורים – לא ייקח אף קורס, כמובן). קורסים חלופיים יכולים להיות קורסים ייעודיים מתוקשבים – השפעות חברתיות בשיווק ובניהול, עסקים בעולם רב תרבותי (סמסטר א'), שיווק חברתי, מבוא להתנהגות צרכנים, ניהול מותגים (סמסטר ב') או קורסים מהתמחות אחרת המתאימים לכם במועדם ושאתם עומדים בדרישות הקדם. לחלופין, גם את קורסי אשכול העל ביזמות או בדירקטורים תוכלו לקחת כחלופיים לפטור. שימו לב: גם בקורסים מתוקשבים עדיין יכולים להיות כמה מפגשי זום, ביום ובשעה מסוימים. עקבו בסילבוס.
 • רישום לסטודנטים שנה ג' ומעלה: סטודנטים בשנה שלישית ומעלה יפנו אחרי הרישום לקורסי יהדות ו/או אנגלית, אם נדרשים, ברשימה מסודרת וברורה במייל, ונוכל לסייע בהרשמה.
 • חפיפת קורסים: אין אישור לחפיפת קורסים, למעט חפיפה עם הסמינריון. שימו לב! קורסים החופפים זה לזה "מסתירים" אחד את השני במערכת השעות. כדי לוודא רישום, לחצו על הלשונית למעלה שנקראת "חפיפת קבוצות קורס". כך תוכלו לראות את הקורסים החופפים.
 • הערה לגבי דרך הרישום: בייעוץ הווירטואלי מופיעים לכם כל האשכולות, גם אלו של השנה שעברה. כניסה לאשכולות אלו, במידה וסיימתם את כל הקורסים של שנה א', וקיבלתם ציונים על כולם – תעלה לכם שאין קורסים נוספים באשכול זה. אם טרם קיבלתם ציון על קורסי סמסטר ב', הקורסים יופיעו לכם באשכול ויתאפשר לכם להירשם אליהם. כמובן, הימנעו מלהירשם שוב לקורסים שכבר הייתם רשומים אליהם השנה. כמו כן, בכל מקרה יופיע לכם אשכול של קורסים חלופיים לפטור. במידה ואין לכם פטורים, או שהמרתם כבר את כל הפטורים שהיו לכם, התעלמו מאשכול זה. מעבר לכך, חשוב לעבור אשכול אחרי אשכול ולבצע רישום לקורסים, ואז לוודא שנרשמתם לכל חובותיכם. שימו לב – האשכול שלא בחרתם (מימון חברות/ניהול השקעות) יישאר כאשכול בו לא למדתם את הקורסים.
 • קדימות בין אשכולות ובתוך האשכול: אם יש לכם קורס שאינכם מצליחים להירשם בשל דרישת קדם, בדקו בקורסים המופיעים באשכול האם זה קורס אחר שקיים באשכול זה. אם כן, הירשמו קודם אליו ואז לקורס שתלוי בו. כמו כן, הירשמו קודם לקורסי סמסטר א' ואז לקורסי סמסטר ב'.
 • קורסי אשכול על ביזמות בשנה ב': סטודנטים הלומדים את אשכול יזמות וחדשנות, צריכים להשלים את הפרקטיקום ביזמות 70787. הרישום לקורס זה הוא דרכנו. כמו כן, וודאו שסיימתם את חובות קורסי היזמות – מבוא ליזמות, ניהול חדשנות ויזמות וייזום חברות הזנק.
 • אשכול הדירקטורים בשנה ב': מי שרוצה להוסיף אשכול דירקטורים, עליו להירשם לקורס דירקטורים למתקדמים, בתוך אשכול "שנה ב' ביה"ס למנהל עסקים (קורסי דירקטורים)". קורסים אלו נלמדים בזום מלא. את הקורס ניתוח דוחות כספיים, המופיע באשכול זה, אינכם צריכים. הימנעו מלהירשם אליו.
 • משבצות הזמן של הסמינריונים: אין משמעות ליום ולשעה המופיעים במערכת ולא יתקיימו שיעורים קבועים ביום ובשעה שהוקצו לסמינריון זה! אתם נרשמים לאחד המנחים אקראית ולאחר מפגש ראשוני לכל הסטודנטים הרשומים לסמינריון – יהיה עליכם להגיש הצעת מחקר. הנחיות מפורטות יותר יינתנו במפגשים, שמועדם יפורסם במייל נפרד.  אנא הימנעו מלפנות אלינו בשאלה לגבי יום לימודים נוסף.
 • חלונות זמן לבחירת האשכולות במגמות השונות: בסמסטר א' ביום ראשון בשעה 20:00 כל סטודנט נרשם לסדנה המותאמת לאשכול שבחר. בסמסטר ב' ביום ראשון ב20 – שיטות כמותיות במימון לאשכול מימון חברות, פינטק לאשכול ניהול השקעות.
 • בדיקת מילוי חובות התואר: אנו ממליצים לכל סטודנט לבדוק בסיום הרישום באופן עצמאי שאכן סיים להירשם לכל קורסי התואר. כמו כן, חשוב לוודא גם עמידה בחובות יהדות ואנגלית. ראו פירוט בהמשך.
 • כחלק מ"חובות נוספים לתואר" עליך להקפיד על מילוי חובות באנגלית: למתחילי תשפ"ג - וודאו שמופיע לכם במערכת במסך הרישום למעלה לצד המילים רמתך באנגלית הכיתוב "ללא חיוב אנגלית". אם יש איזושהי בעיה, יש לטפל בה למול היחידה לאנגלית כשפה זרה. מי שהתחיל קודם לכן, עליו לוודא שהוא סיים את חובות האנגלית. ניתן לפנות טלפונית במספרים: 03-5318636 או 03-5318237 או דרך טופס הפנייה
 • כל סטודנט חייב להקפיד על מילוי חובת קורסי יהדות: סטודנטים שלמדו בבר אילן מחויבים בקורס יהדות בהיקף של 2 ש"ש (או שניים בהיקף של 1 ש"ש). סטודנטים שלא למדו בבר אילן מחויבים בשני קורסי יהדות שנתיים (שווה ערך ל4 ש"ש סך הכל). לשאלות בנושא חובות יהדות, כדאי לפנות אליהם ישירות. ישנם קורסים מתוקשבים, ללא חובת נוכחות. הם נקראים "לימודי יסוד תארים מתקדמים (לימודי יסוד מתוקשבים)". בקשות לפטורים מקורסי יהדות יש להגיש דרך אתר האינ-בר.
 • לתשומת לבכם – במסך הרישום למעלה מופיעה "רמתך בעברית". אנא התעלמו מהערה זו.
 • יצירת קשר עם גורמי אוניברסיטה:

היחידה ללימודי יסוד ביהדות: טלפון 035318671 או 035318361  yesod@biu.ac.il

המדור ללימודי תואר שני: ma.office@biu.ac.il

מוקד השירות והגיוס: בטלפון 9392* , בצ'אט באתר או בשירות הווטסאפ שלהם במספר 052-6171988

היחידה לאנגלית שפה זרה: efl.unit@biu.ac.il או בטלפון: 03-5318237

התאמות לסטודנטים עם לקות למידה - באתר מדור תמיכה והנגשה 

 

הערה: לבעיות טכניות במערכת הרישום האינטרנטית (חסימה כספית, אי פתיחת חלון זמן וכו'), יש לפנות אל מרכז השירות והגיוס.
 

במהלך ימי הרישום, נעמוד לרשותכם בכל בעיה או שאלה במייל bschool.student@biu.ac.il או anat.roth@biu.ac.il נשמח לנסות ולסייע לכל מי שייתקל בבעיה. עם זאת, בשל העומס הרב בימים אלו, אנא התאזרו בסבלנות. כמו כן, אנא נסו להימנע מפנייה בנושאים שאינם קשורים ישירות לבניית המערכת, ואפשרו לנו לתת את השירות המיטבי לכלל הפונים. 

 

בברכת הצלחה וחווית לימודים מהנה ופורה!

*ייתכנו שינויים