הנחיות לבניית תוכנית הלימודים תשפ"ד – מערכות מידע - שנה ב' - תוכנית דו שנתית

להורדת ההנחיות כקובץ PDF

להלן מספר דגשים שחשוב לקרוא בקפידה בטרם תבצעו רישום לקורסי שנה ב :

לפני הרישום עיינו בדף התוכנית, כשאתם מתייחסים כמובן לסמסטר 3 ו4.

טרם ההרשמה, וודאו שמעמדכם מוסדר ("מן המניין") וששילמתם את שובר המקדמה. לא תוכלו להירשם ללא תשלום!
 

הליך ההרשמה:

היכנסו לאתר האינ-בר בחלון הזמן שהוקצה לכם, אחרי תשלום השובר ומילוי ההצהרה (מי ששכח את שם המשתמש ו/או הסיסמה, יש לפנות אל מרכז שירות וגיוס בטלפון *9392 או בצ'אט מאתר בר אילן או בווטסאפ שמספרו 052-6171988). יש לבחור בלינק "רישום לקורסים", להיכנס לאשכול, לבחור "שיבוץ מרשימה", לחיצה על אייקון העיפרון ביום ובשעה הרלוונטיים וביצוע הרישום.

 

מתווה הלימודים:

הלימודים יתקיימו באופן משולב, כך שחלק מהשיעורים יתקיימו באופן פרונטאלי וחלקם דרך מערכת הזום. בשבוע הראשון אתם לומדים את כל הקורסים בקמפוס. מהשבוע השני ואילך, אתם לומדים את ימי ראשון ושישי מהקמפוס לסירוגין. למען הסר ספק – ההרצאות לא יוקלטו!

 

להלן פירוט הקורסים לרישום:

 סמסטר א של שנה ב'

שעות

שם קורס 

יום

שעה

למי מיועד?

2

סמינריון מ"מ

ד

18

שנתי. כל ההתמחות. בחירה לפי מנחים

2

אסטרטגיה עסקית

א

18

כל ההתמחות

2

ניהול השיווק

---

 

כל ההתמחות

2

מתקפות והגנות בעולם הסייבר

ו

8

אשכול ניהול תשתיות וסייבר

יישומי R בכריית נתונים

---

מתוקשב

אשכול אנליטיקה עסקית

ניהול ופיתוח צוות

ו

8

אשכול ניהול פרויקטים

2

ניהול פרויקטים מתקדם

ו

10

אשכול ניהול פרויקטים

ניתוח רשתות חברתיות

ו

10

אשכול אנליטיקה עסקית

נושאים נבחרים בסייבר

ו

10

אשכול ניהול תשתיות וסייבר

2

ניהול סיכונים וטכנולוגיות מידע

ו

12

אשכול ניהול תשתיות וסייבר
אשכול ניהול פרויקטים

טכנולוגיות לניהול נתוני עתק

ו

12

אשכול אנליטיקה עסקית

 

 סמסטר ב' של שנה ב' 

שעות

שם קורס 

יום

שעה

למי מיועד?

2

משחק עסקים

א

16

אשכול ניהול תשתיות וסייבר

משחק עסקים

ו

8

אשכול אנליטיקה עסקית
אשכול ניהול פרויקטים

4

עקרונות המימון

א

18

כל ההתמחות

2

פרקטיקום CRISC

ו

8

אשכול ניהול תשתיות וסייבר

פרקטיקום מ"מ

ד

18

אשכול אנליטיקה עסקית

פרקטיקום PMP

א

16

אשכול ניהול פרויקטים

2

טרנספורמציה דיגיטלית

ו

10

אשכול ניהול תשתיות וסייבר

אשכול ניהול פרויקטים 

כריית טקסט

ו

10

אשכול אנליטיקה עסקית

2

סמינריון מ"מ

ד

18

שנתי. המשך מסמסטר א'.

 

 • תוכנית מובנית מחייבת: כל סטודנט נרשם לקורסים על פי מה שמופיע בטבלת הקורסים. כל חריגה מהתוכנית דורשת אישור בכתב של ראש ההתמחות.
 • קורסים חלופיים במקום פטורים: עליכם להקפיד לבצע קורס חלופי במקום כל קורס ממנו קבלתם פטור. שימו לב: אשכול ההמרה לפטורים מופיע לכולם. כל סטודנט צריך לקחת קורסים מאשכול זה על פי מספר הפטורים שיש לו (סטודנט שאין לו פטורים – לא ייקח אף קורס, כמובן). קורסים חלופיים יכולים להיות קורסים ייעודיים מתוקשבים – השפעות חברתיות בשיווק ובניהול, עסקים בעולם רב תרבותי (סמסטר א'), שיווק חברתי, מבוא להתנהגות צרכנים, ניהול מותגים (סמסטר ב') או קורסים מהתמחות אחרת המתאימים לכם במועדם ושאתם עומדים בדרישות הקדם. לחלופין, גם את קורסי אשכול העל ביזמות או בדירקטורים תוכלו לקחת כחלופיים לפטור. שימו לב: גם בקורסים מתוקשבים עדיין יכולים להיות כמה מפגשי זום, ביום ובשעה מסוימים. עקבו בסילבוס.
 • רישום לסטודנטים שנה ג' ומעלה: סטודנטים בשנה שלישית ומעלה יפנו אחרי הרישום לקורסי יהדות ו/או אנגלית, אם נדרשים, ברשימה מסודרת וברורה במייל, ונוכל לסייע בהרשמה.
 • חפיפת קורסים: אין אישור לחפיפת קורסים, למעט חפיפה עם הסמינריון ועם הפרקטיקום של אנליטיקה עסקית. אין אפשרות לחפיפה של פרקטיקום CRICS או של פרקטיקום PMP. שימו לב! קורסים החופפים זה לזה "מסתירים" אחד את השני במערכת השעות. כדי לוודא רישום, לחצו על הלשונית למעלה שנקראת "חפיפת קבוצות קורס". כך תוכלו לראות את הקורסים החופפים.
 • הערה לגבי דרך הרישום: בייעוץ הווירטואלי מופיעים לכם כל האשכולות, גם אלו של השנה שעברה. כניסה לאשכולות אלו, במידה וסיימתם את כל הקורסים של שנה א', וקיבלתם ציונים על כולם – תעלה לכם שאין קורסים נוספים באשכול זה. אם טרם קיבלתם ציון על קורסי סמסטר ב', הקורסים יופיעו לכם באשכול ויתאפשר לכם להירשם אליהם. כמובן, הימנעו מלהירשם שוב לקורסים שכבר הייתם רשומים אליהם השנה. כמו כן, בכל מקרה יופיע לכם אשכול של קורסים חלופיים לפטור. במידה ואין לכם פטורים, או שהמרתם כבר את כל הפטורים שהיו לכם, התעלמו מאשכול זה. מעבר לכך, חשוב לעבור אשכול אחרי אשכול ולבצע רישום לקורסים, ואז לוודא שנרשמתם לכל חובותיכם. שימו לב – האשכולות שלא בחרתם (אנליטיקה עסקית/ ניהול תשתיות וסייבר/ניהול פרויקטים) יישארו כאשכולות בהם לא למדתם את הקורסים.
 • קדימות בין אשכולות ובתוך האשכול: אם יש לכם קורס שאינכם מצליחים להירשם בשל דרישת קדם, בדקו בקורסים המופיעים באשכול האם זה קורס אחר שקיים באשכול זה. אם כן, הירשמו קודם אליו ואז לקורס שתלוי בו. כמו כן, הירשמו קודם לקורסי סמסטר א' ואז לקורסי סמסטר ב'.
 • פרקטיקום לסטודנטים באשכול אנליטיקה עסקית - בחירה: סטודנטים באשכול ניהול תשתיות וסייבר ילמדו את פרקטיקום CRICS – 70654. סטודנטים באשכול ניהול פרויקטים ילמדו את פרקטיקום PMP (7065704). סטודנטים באשכול אנליטיקה עסקית יוכלו לבחור בין פרקטיקום אנליטיקה עסקית (קבוצה 03 או 07, בחירה לפי מנחה ) או פרקטיקום משחק עסקים (קבוצה 05). זו אינה חלופה לקורס החובה במשחק עסקים (הסבר על פרקטיקום משחק עסקים כדאי לקרוא בסילבוס הקורס). בכל מקרה, יש להגיע למפגש הראשון של הפרקטיקום במערכות מידע ולהתחיל לעבוד עליו. במידה והחלטתם לבצע פרקטיקום במשחק עסקים וזה מתאפשר– תוכלו לעבור ולכתוב את הפרקטיקום במשחק עסקים ולקבל ציון ממי שהגשתם אליו את הפרקטיקום.
 • קורסי אשכול על ביזמות בשנה ב': סטודנטים הלומדים את אשכול יזמות וחדשנות, צריכים להשלים את הפרקטיקום ביזמות 70787. הרישום לקורס זה הוא דרכנו, בשליחת מייל בקשה. כמו כן, וודאו שסיימתם את חובות קורסי היזמות – מבוא ליזמות, ניהול חדשנות ויזמות וייזום חברות הזנק.
 • אשכול הדירקטורים בשנה ב': מי שרוצה להוסיף אשכול דירקטורים, עליו להירשם לקורסים ניתוח דוחות כספיים, 70640, ודירקטורים למתקדמים, 70641. הרישום אליהם מתוך אשכול הדירקטורים..
 • משבצות הזמן של הסמינריונים: אין משמעות ליום ולשעה המופיעים במערכת ולא יתקיימו שיעורים קבועים ביום ובשעה שהוקצו לסמינריון זה! הבחירה היא על פי המנחה, איתו תרצו לכתוב את העבודה. יהיה מפגש משותף אחד, ושאר המפגשים יתואמו למול המנחה. אנא הימנעו מלפנות אלינו בשאלה לגבי יום לימודים נוסף. הסמינריון הוא שנתי. יש להירשם אליו רק פעם אחת, והוא יופיע לכם בשני הסמסטרים. הסמינריון של פרופ' און שחורי פתוח אך ורק לסטודנטים באשכול סייבר. גם בפרקטיקום אנליטיקה עסקית - אין משמעות ליום ולשעה. יהיה מפגש או שניים משותפים, וכל השאר בתיאום למול המנחה.
 • חלונות זמן לבחירת האשכולות במגמות השונות: בהמשך לבחירה משנה א' (מערכות אחסון מידע – לאשכול ניהול תשתיות וסייבר, כלי תכנות לאנליטיקה – לאשכול אנליטיקה עסקית, ואחד משניהם לאשכול ניהול פרויקטים ), ניתן לראות את קורסי האשכול בטבלה שלעיל. בסמסטר א' יום שישי – אשכול אנליטיקה עסקית ילמדו את הקורס ניתוח רשתות חברתיות וטכנולוגיות לניהול נתוני עתק, וכן את הקורס המתוקשב יישומי R בכריית נתונים. סטודנטים באשכול ניהול תשתיות וסייבר ילמדו את הקורסים מתקפות והגנות בעולם הסייבר, נושאים נבחרים בסייבר וניהול סיכונים וטכנולוגיות מידע. סטודנטים באשכול ניהול פרויקטים ילמדו את הקורסים ניהול ופיתוח צוות, ניהול פרויקטים מתקדם וניהול סיכונים וטכנולוגיות מידע. בסמסטר ב', מעבר לפרקטיקום לפי אשכולות (ראו סעיף 6), ביום שישי בשעה 10 סטודנטים באשכול אנליטיקה עסקית ילמדו את הקורס כריית טקסט וסטודנטים באשכולות ניהול תשתיות וסייבר וניהול פרויקטים – ילמדו את הקורס טרנספורמציה דיגיטלית. מי שאינו מעוניין באשכול מסוים – ילמד בכל משבצת זמן את הקורס שמעניין אותו יותר, וזאת בכפוף לדרישות קדם של הקורסים.
 • משחק עסקים – אנליטיקה עסקית: סטודנטים באשכולות ניהול תשתיות וסייבר וניהול פרויקטים – קבוצת משחק עסקים המיועדת לכם משובצת באשכול הרלוונטי. לסטודנטים באשכול אנליטיקה עסקית – במערכת משובצת לכם קבוצה בסמסטר ב' ביום שישי בשעה 8:00 (קבוצה 04). עם זאת, מי מכם שמעוניין ללמוד את הקורס ביום ראשון בשעה 16:00 (קבוצה 02) יוכל לפנות אלינו לסיוע במעבר לקבוצה זו.
 • בדיקת מילוי חובות התואר: אנו ממליצים לכל סטודנט לבדוק בסיום הרישום באופן עצמאי שאכן סיים להירשם לכל קורסי התואר. כמו כן, חשוב לוודא גם עמידה בחובות יהדות ואנגלית. ראו פירוט בהמשך.
 • כחלק מ"חובות נוספים לתואר" עליך להקפיד על מילוי חובות באנגלית: למתחילי תשפ"ג - וודאו שמופיע לכם במערכת במסך הרישום למעלה לצד המילים רמתך באנגלית הכיתוב"ללא חיוב אנגלית". אם יש איזושהי בעיה, יש לטפל בה למול היחידה לאנגלית כשפה זרה. מי שהתחיל קודם לכן, עליו לוודא שהוא סיים את חובות האנגלית. ניתן לפנות טלפונית במספרים: 03-5318636 או 03-5318237 או דרך טופס הפנייה
 • כל סטודנט חייב להקפיד על מילוי חובת קורסי יהדות: סטודנטים שלמדו בבר אילן מחויבים בקורס יהדות בהיקף של 2 ש"ש (או שניים בהיקף של 1 ש"ש). סטודנטים שלא למדו בבר אילן מחויבים בשני קורסי יהדות שנתיים (שווה ערך ל4 ש"ש סך הכל). לשאלות בנושא חובות יהדות, כדאי לפנות אליהם ישירות. ישנם קורסים מתוקשבים, ללא חובת נוכחות. הם נקראים "לימודי יסוד תארים מתקדמים (לימודי יסוד מתוקשבים)". בקשות לפטורים מקורסי יהדות יש להגיש דרך אתר האינ-בר.
 • לתשומת לבכם – במסך הרישום למעלה מופיעה "רמתך בעברית". אנא התעלמו מהערה זו.
 • יצירת קשר עם גורמי אוניברסיטה:

היחידה ללימודי יסוד ביהדות: טלפון 035318671 או 035318361  yesod@biu.ac.il

המדור ללימודי תואר שני: ma.office@biu.ac.il

מוקד השירות והגיוס: בטלפון 9392* , בצ'אט באתר או בשירות הווטסאפ שלהם במספר 052-6171988

היחידה לאנגלית שפה זרה: efl.unit@biu.ac.il או בטלפון: 03-5318237

התאמות לסטודנטים עם לקות למידה - באתר מדור תמיכה והנגשה

 

הערה: לבעיות טכניות במערכת הרישום האינטרנטית (חסימה כספית, אי פתיחת חלון זמן וכו'), יש לפנות אל מרכז השירות והגיוס.
 

במהלך ימי הרישום, נעמוד לרשותכם בכל בעיה או שאלה במייל bschool.student@biu.ac.il או anat.roth@biu.ac.il .נשמח לנסות ולסייע לכל מי שייתקל בבעיה. עם זאת, בשל העומס הרב בימים אלו, אנא התאזרו בסבלנות. כמו כן, הימנעו מפנייה בנושאים שאינם קשורים ישירות לבניית המערכת, ואפשרו לנו לתת את השירות המיטבי לכלל הפונים. 

 

בברכת הצלחה וחווית לימודים מהנה ופורה!

*ייתכנו שינויים